The Oaks Prague

Velikonoce na Oaks Prague

Zveme vás na Velikonoce od 23.března do 1. dubna k nám do La Bottega Oaks Deli Bistro. Na Velikonoční víkend jsme připravili bohatý program pro děti. V sobotu a neděli budeme malovat kraslice a vyrábět pomlázky. A na Velikonoční pondělí od 13 do 15 hodin se můžete těšit na malování na obličej.

Přijďte ochutnat jedinečné jarní menu, které jsme pečlivě připravili pro vás.
The Oaks Prague

Nově vytvořené biotopy už slouží drobným živočichům

05.02.2024

V rámci areálu OAKS Prague byl v rámci realizace golfového hřiště vytvořen na rozcestí polních cest biotop pro drobné živočichy na ploše cca 1500 m2. Ve spolupráci s ČSOP Vlašim zde vznikly tři instalace kombinující tři materiály, kterých se v krajině nedostává – písek, kámen a odumřelé dřevo silných průměrů.

Materiály obsahují obrovskou spoustu drobných úkrytů, jsou také výhřevné. Již krátce po vytvoření se na objektech uchytily semenáčky prvních rostlin, objevili se mravenci, sarančata, brouci střevlíci a ptáci. Biotopy se budou do budoucna dále vyvíjet, postupně bude přibývat rostlin, dřevo se bude rozpadat a tvar objektů se tak bude měnit.

Na ploše kolem objektů byly vysazeny nové stromy a byl vysetý květnatý trávník, který bude lákat motýly. Celý biotop je tak pestrý a jeho vzhled bude se měnit i v průběhu roku. Vzhledem k tomu, že plocha je i volně přístupná, může se stát inspirací pro nedělní vycházku.
The Oaks Prague

Saturday's brunch and goodbye holiday in the Oaks Prague

Come say goodbye to the holidays with us! Together with La Bottega, we have prepared a weekend brunch with an entertainment program for children. For children, we have prepared the possibility to create their own pizza, golf competitions and there will also be a bouncy castle. We look forward to seeing you on Saturday, September 2nd from 11 a.m.!